ЛІДЕРИ «ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ» ПРОПОНУЮТЬ РАДІ СПИСАТИ НАСЕЛЕННЮ БОРГИ ЗА ЖКП

ЛІДЕРИ «ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ» ПРОПОНУЮТЬ РАДІ СПИСАТИ НАСЕЛЕННЮ БОРГИ ЗА ЖКП

Народні депутати від «Опозиційною платформи – За життя» Юрій Бойко, Вадим Рабінович і Наталія Королевська подали законопроект №9527 «Про списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, яка сформувалася станом на 1 січня 2019 року». Документ вже пройшов процедуру реєстрації у Верховній Раді.

З метою удосконалення державної політики у сфері соціального захисту населення та відновлення соціальної справедливості представники «Опозиційної платформи – За життя» пропонують списати заборгованість населення за постачання газу, гарячої води, електроенергії та централізоване опалення, які сформувалася на 1 січня 2019 року.

«У період 2014-2018 рр. тариф на газ для населення в Україні зріс на 1080%, на гаряче водопостачання – на 560%, на опалення – на 1240%, на електроенергію – на 221,4%. При цьому, середньомісячна заробітна плата зросла за відповідний період лише на 171,5%. Це призвело до збільшення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги у майже чотири рази – до 55,6 млрд грн», – зазначається у документі.

У пояснювальній записці наголошується: «Списання заборгованості населення перед відповідними суб'єктами господарювання, які постачають природний газ для потреб побутових споживачів, а також централізоване опалення і гарячу воду, здійснюється шляхом взаємозаліку за спожитий природний газ перед «Нафтогазом». Списання заборгованості населення за спожиту електроенергію здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету».

Депутати-опозиціонери підкреслюють, що ухвалення цього законопроекту сприятиме зниженню соціальної напруженості у суспільстві і зменшенню боргового навантаження на найбільш незахищені верстви населення у питанні оплати окремих видів житлово-комунальних послуг.

Наводимо текст законопроекту, внесеного на розгляд Верховної Ради України народними депутатами Юрієм Бойко, Вадимом Рабіновичем і Наталією Королевською:

Верховна Рада України

Відповідно до статті 93 Конституції України, статті 12 Закону України «Про статус народного депутата України» в порядку законодавчої ініціативи вносимо на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року».

Доповідати проект Закону України у Верховній Раді України під час пленарного засідання буде народний депутат України Королевська Н.Ю.

Додатки:

1. Проект Закону України на 2 арк.

2. Пояснювальна записка на 2 арк.

3. Проект Постанови – на 1 арк.

4. Електронні копії зазначених документів.

Народні депутати України Бойко Ю.А.

Рабінович В.З.

Королевська Н.Ю.

* * *

Проект

Вноситься народними

депутатами Украйни

Бойком Ю.А.

Рабіновичем В.З.

Королевською Н.Ю.

ЗАКОН УКРАЇНИ

«Про списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року»

Цей Закон визначає комплекс організаційно-економічних заходів, спрямованих на списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року. Закон направлений на відновлення – соціальної справедливості в Україні.

Стаття 1. Сфера дії Закону

Дія цього Закону поширюється на суб’єктів господарювання незалежно від їхніх форм власності, що відповідно до діючого законодавства здійснюють постачання природного газу для потреб побутових споживачів, централізованого опалення та постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг, постачання електричної енергії для кожного класу споживачів, а також на Національну акціонерну компанію «Нафтогаз України» та Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Учасники процедури списання заборгованості – населення (споживачі комунальних послуг), підприємства та організації, включені до реєстру, постачальники природного газу та/або теплової та електричної енергії, оптовий постачальник природного газу, теплової та електричної енергії, розпорядники коштів державного та місцевих бюджетів, органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Стаття 2. Списання заборгованості

1. На умовах, визначених цим Законом, підлягають списанню:

1) Заборгованість населення за природний газ перед постачальниками природного газу для потреб побутових споживачів, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року.

2) Заборгованість населення за централізоване опалення та постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг, станом на 1 січня 2019 року.

3) Заборгованість населення за постачання електричної енергії для кожного класу споживачів перед відповідними постачальниками послуг, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року.

2. Списання заборгованості відповідно до цього Закону здійснюється у Порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

3. Списання заборгованості населення перед відповідними суб’єктами господарювання, що здійснюють постачання природного газу для потреб побутових споживачів, а також централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється шляхом взаємозаліку за спожитий природний газ перед Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».

4. Списання заборгованості населення за спожиту електроенергію здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Стаття 3. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування та діє впродовж 90 календарних днів.

2. Кабінету Міністрів України у двотижневий термін з дня набрання чинності цього Закону затвердити Порядок, що визначає механізм списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року.

3. Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг вжити заходів до безумовного виконання суб’єктами господарювання, що здійснюють постачання населенню природного газу, централізованого опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії та є учасниками процедури списання заборгованості, вимог цього Закону.

Голова Верховної Ради України

* * *

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року»

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

В період 2014–2018 рр. тариф на газ для населення в України зріс на 1080%, на гаряче водопостачання – на 560%, на опалення – на 1240%, на електроенергію – на 221,4%. При цьому, середньомісячна заробітна плата зросла за відповідний період лише на 171,5%. Це призвело до більш ніж чотирьохкратного збільшення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги – до 55,6 млрд грн.

При цьому, згідно з офіційними даними Державної служби статистики України заборгованість населення зі сплати за постачання природного газу становила 26,4 млрд грн, за централізоване опалення та постачання гарячої води – 16,7 млрд грн, за постачання електричної енергії – 4,8 млрд грн.

Зважаючи на невідповідність темпів зростання цін на окремі види житлово-комунальних послуг та рівня доходів населення, пропонується списання заборгованості населення саме за постачання природного газу (26,4 млрд грн), централізованого опалення та постачання гарячої води (16,7 млрд грн) та постачання електричної енергії (4,8 млрд грн).

2. Мета і завдання законопроекту

Проект Закону України «Про списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року» розроблено з метою забезпечення реалізації та вдосконалення державної політики у сфері соціального захисту населення та на відновлення – соціальної справедливості в Україні.

3. Загальна характеристика та основні положення Законопроекту

Законопроектом передбачається списання заборгованості населення за наступні види послуг:

- за природний газ перед постачальниками природного газу для потреб побутових споживачів, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року;

- за централізоване опалення та постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг, станом на 1 січня 2019 року;

- за постачання електричної енергії для кожного класу споживачів перед відповідними постачальниками послуг, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року.

Списання заборгованості відповідно до цього Закону здійснюється у Порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Списання заборгованості населення перед відповідними суб’єктами господарювання, що здійснюють постачання природного газу для потреб побутових споживачів, а також централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється шляхом взаємозаліку за спожитий природний газ перед Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».

Списання заборгованості населення за спожиту електроенергію здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Питання, що відносяться до предмету правового регулювання законопроекту, регламентуються чинним законодавством України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект Закону України «Про списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року» передбачає списання заборгованості населення за постачання природного газу (26,4 млрд грн), централізоване опалення та постачання гарячої води (16,7 млрд грн) та постачання електричної енергії (4,8 млрд грн) загалом на суму у розмірі 47,9 млрд грн. При цьому, списання заборгованості населення у розмірі 43,1 млрд грн перед відповідними суб’єктами господарювання, що здійснюють постачання природного газу для потреб побутових споживачів, а також централізованого опалення та постачання гарячої води, здійснюватиметься шляхом взаємозаліку за спожитий природний газ перед Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».

Реалізація даного проекту Закону України потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету Украйни у розмірі 4,8 млрд грн для покриття заборгованості населення за спожиту електроенергію. Збільшення на 2019 рік видатків в рамках списання заборгованості населення за електроенергію пропонується за рахунок економії, яка буде отримана за іншими бюджетними програмами.

6. Прогноз соціальних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту сприятиме зниженню соціальної напруги у суспільстві та зменшенню боргового навантаження на найбільш незахищені верстви населення у питанні оплати окремих видів житлово-комунальних послуг.

Народні депутати України Бойко Ю.А.

Рабінович В.З.

Королевська Н.Ю.

* * *

Проект

Вноситься народними

депутатами Украйни

Бойком Ю.А.

Рабіновичем В.З.

Королевською Н.Ю.

П О С Т А Н О В А

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про прийняття за основу проекту Закону України «Про списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року»

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

1. Прийняти за основу проект Закону України «Про списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року», поданий народними депутатами України Бойком Ю.А., Рабіновичем В.З., Королевською Н.Ю.

2. Доручити головному Комітету Верховної Ради України доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Голова Верховної Ради України

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ