МЕДВЕДЧУК: «НАФТОГАЗ» ВИЗНАВ, ЩО ПРОДАЄ УКРАЇНЦЯМ ГАЗ ЗА АСТРОНОМІЧНО ЗАВИЩЕНИМИ ЦІНАМИ

МЕДВЕДЧУК: «НАФТОГАЗ» ВИЗНАВ, ЩО ПРОДАЄ УКРАЇНЦЯМ ГАЗ ЗА АСТРОНОМІЧНО ЗАВИЩЕНИМИ ЦІНАМИ

Реакція «Нафтогазу» після того, як була розкрита схема «Дюссельдорф+» і прозвучала пропозиція «Газпрому» про зниження ціни на газ для українських споживачів, - це типова маніпуляція, яка за фактом стала визнанням того, що єврореформатори продають українцям газ за астрономічно завищеними цінами. Про це йдеться в заяві голови Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктора Медведчука.

Політик зазначив, що переговори представників партії «Опозиційна платформа - За життя» з прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і головою правління ПАТ «Газпром» Олексієм Міллером про прямі поставки газу з РФ до України і, як наслідок, істотне зниження ціни, викликали істеричну паніку в «Нафтогазі».

«НАК «Нафтогаз України» - той самий «непрозорий монстр», який, як визнавав ще екс-прем'єр Яценюк в далекому 2014-му, «контролює величезні потоки готівки», - сьогодні, через п'ять років єврореформ, продовжує грабувати український народ. Скажу більше, всі ці псевдореформи в енергетичному секторі якраз і були потрібні владі для реалізації корупційних схем з поставками так званого європейського газу. Реакція «Нафтогазу» після того, як була розкрита схема «Дюссельдорф+» і прозвучала пропозиція «Газпрому» про зниження ціни на газ для українських споживачів, не змусила себе чекати. Однак заява «Нафтогазу», яка, по суті, є типовою маніпуляцією, за фактом стало визнанням того, що єврореформатори продають українцям газ за астрономічно завищеними цінами», - констатував Медведчук.

Щоб припинити подальші маніпуляції і спекуляції, політик розставив крапки над «і».

«Для діячів від «Нафтогазу», які заробляють мільйони на непрозорих тарифах, ще раз процитую слова пана Міллера: «За новим контрактом прямих поставок російського газу на український ринок ціна для кінцевого споживача в Україні буде десь на чверть нижче нинішнього рівня цін». Коли керівник «Газпрому» Олексій Міллер говорить про зниження ціни газу на чверть, то мова йде про ту ціну, яка є на ринку сьогодні. І якщо, як заявляє «Нафтогаз», він купував газ у лютому або в березні по $ 226 за тисячу кубометрів (а збирається - по $ 217), то мова йде про зниження від ціни ринку, яка існує сьогодні на міжнародних хабах. Тобто від тієї ціни, яка утворюється в залежності від вартості Brent», - пояснив голова Політради «Опозиційної платформи - За життя».

Політик нагадав, що ціна на газ формується в залежності від вартості нафти Brent. «Якби «Нафтогаз» в минулому році закуповував газ не через корупційну схему з європейськими операторами, а безпосередньо в РФ, згідно з чинним до 1 січня 2020 року контрактом, то коштував би він $ 240-260 за тисячу кубометрів», - додав Медведчук.

За інформацією опозиційного політика, в середньому за рік Україна закуповувала газ по $ 300 за тисячу кубометрів (в листопаді - грудні 2018 року, наприклад, по $ 339, а в січні 2019 го - по $ 318). При цьому ділки від «Нафтогазу» під виглядом європейського газу продавали українцям газ російський, а за газові афери єврореформаторів розплачувалися пересічні громадяни, звернув увагу він.

«Нафтогаз» став інструментом з викачування грошей з народу: тарифи і астрономічні суми в платіжках за газ, гарячу воду і опалення дозволили «непрозорому монстру» отримувати надприбутки. Тому сьогоднішні спекуляції «Нафтогазу» і зграя наближених до нього переслідують єдину мету: ввести в оману людей, щоб продовжити політику тарифного геноциду, політику грабежу і злодійства. Представники цього «непрозорого монстра» вдають, що не розуміють суті пропозицій, що прозвучали на переговорах в Москві, і звично крутять цифрами, як циган сонцем», - підкреслив Віктор Медведчук.

Опозиційний політик зазначив, що переговори представників партії «Опозиційна платформа - За життя» про зниження ціни на газ на 25% для населення як кінцевого споживача - як раз і є головною метою зустрічі в Москві.

«Ці переговори продемонстрували, чого можна домогтися, якщо вести переговори в інтересах людей, а не чиновників «Нафтогазу» і бізнесменів від влади, які заробляють на зубожінні мільйонів громадян. Ми не дозволимо «партії війни і злодійства» грабувати народ. Ми захистимо інтереси українських громадян», - резюмував голова Політради «Опозиційної платформи - За життя».

Джерело: 112.ua

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ