ПІВДЕНЬ ТА СХІД «ВІДХОДИТЬ» ДО ПАРТІЇ «ЗА ЖИТТЯ», – експерт

ПІВДЕНЬ ТА СХІД «ВІДХОДИТЬ» ДО ПАРТІЇ «ЗА ЖИТТЯ», – експерт

Розвал в «Опозиційному блоці» пов'язаний із системним голосуванням партії на догоду владі. Про це заявив політичний експерт Микола Спиридонов, коментуючи у своєму Facebook скандальне голосування партії за судову реформу разом із провладними фракціями.

«Опоблок» розвалився через торги з владою. Заява Добкіна (народного депутата Михайла Добкіна) про вихід із партії стала символічною траурною промовою на поминках «Опозиційного блоку». Внутрішній конфлікт, який давно назрівав у партії, виплеснувся назовні. Причини цього розвалу криються не стільки в особистих протиріччях й інтригах. Справа в тому, що «Опоблок», заявляючи про свою опозиційність, постійно голосував з владою, часто підтримуючи відверто диктаторські й антинародні закони. Багато лідерів партії, такі як Добкін, угледіли в цьому загрозу для свого особистого політичного іміджу», - написав Спиридонов.

На думку політолога, «Опоблок» остаточно зрадив своїх виборців, проголосувавши за «диктаторську» судову реформу, і це стало останньою краплею для багатьох «опоблоківців», зокрема для Михайла Добкіна, який вийшов із партії.

«Голосування за судову реформу, яку вже назвали диктаторським законом, вкотре продемонструвало, що «Опоблок» працює із владою. Це голосування стало останньою краплею для багатьох партійців. Втративши контроль, номінальний керівник партії Юрій Бойко спробував звинуватити в партійному розброді Михайла Добкіна, звинувачуючи його то в недостатній партійній дисципліні, то в тому, що він щось недопрацював під час оформлення партії в Харкові», - заявив експерт.

Крім того, він зазначив, що молода партія «За життя» Вадима Рабіновича дуже активно витісняє «Опоблок» із його електорального поля. Так, за словами Миколи Спиридонова, вже найближчим часом «За життя» може заручитися підтримкою опозиційно налаштованого Південного Сходу і частини Центру.

«Останнім часом «Опоблок» стрімко втрачає підтримку в регіонах. Причому, не тільки у виборців, а й у місцевих депутатів. Так, у Дніпрі та Одесі фракції «Опоблоку» просто розкололися, колишні «опоблоківці» біжать у «За життя» Вадима Рабіновича. І це не поодинокі випадки: як стало відомо від джерел у керівництві «Опоблоку», про такі переходи йдуть переговори ще в 6 обласних структурах «Опоблоку». Можна припустити, що вже найближчим часом ситуація на «партійному ринку» Південного Сходу України різко зміниться. Виборці «Опоблоку» дедалі пильніше дивляться в бік «За життя» - і цілком ймовірно, що партія Рабіновича та Мураєва стане саме тією політсилою, яка зможе заручитися підтримкою опозиційно налаштованого Південного Сходу і частини Центру», - вважає політолог.

При цьому він навів дані останнього соцопитування, згідно з якими «За життя» вже значно випереджає «Опоблок» в електоральних перевагах українців і наближається до лідерів рейтингу.

«Тут варто відзначити, що вже зараз, згідно з останнім соцопитуванням, партія Рабіновича впевнено посідає третє місце в рейтингу політичних сил серед українських виборців. У такій ситуації на політичній арені «За життя» може суттєво підняти свій рейтинг, ставши реальним конкурентом за лідерство в партійних перевагах для «Батьківщини» і БПП, які посідають перше і друге місця, і яким вже просто немає звідки черпати електорат», - резюмував експерт.

Джерело: «NewsNetwork»

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ