ПЕРЕМОГЛИ НАШІ ДІДИ – ПЕРЕМОЖЕМО Й МИ, І ПОБУДУЄМО ВЕЛИКУ МИРНУ УКРАЇНУ!

ПЕРЕМОГЛИ НАШІ ДІДИ – ПЕРЕМОЖЕМО Й МИ, І ПОБУДУЄМО ВЕЛИКУ МИРНУ УКРАЇНУ!

9 травня світ відзначає одне з найголовніших свят людства – День Перемоги над коричневою чумою – фашизмом. Без зайвої скромності феноменальним можна назвати святкування Дня Перемоги у Харкові – там, попри негоду, тисячі городян вийшли на вулиці міста для участі в урочистостях та подяки справжнім героям за їхній подвиг.

Ветерани та учасники Великої Вітчизняної війни приймали вітання і теплі слова подяки особисто від мера Харкова Геннадія Кернеса і народного депутата України, голови політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Вадима Рабіновича.

До слова, журналісти скористалися нагодою і поцікавилися у мера Харкова, чому сьогодні поруч із ним депутат Рабінович. На це Кернес відповів коротко: «Тому що я підтримую Рабіновича і ту політсилу, яку він представляє й очолює... Ті слова, які проголошує Вадим Рабінович і його команда «Опозиційна платформа – За життя», що потрібен мир і вони принесуть мир, – це правильні й одні із ключових слів, які сьогодні повинні лунати від політика».

Вадим Рабинович і Геннадій Кернес, а також представники кількох поколінь, взяли участь у молебні, який відслужили представники духовенства, потім поклали квіти до Меморіалу Слави в Лісопарку міста, а після колоною урочистою ходою під військово-патріотичні пісні пройшлися алеєю з фотографіями загиблих ветеранів.

Крім того, народні депутати, керівники міста, спортсмени, люди, якими пишається Харків, відвідали урочистий обід у харківській військовій академії, а також висадили дерева на честь 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

«Люди приїхали сюди з власної ініціативи, аби віддати данину поваги, данину честі, пам'яті тим, хто, проливши свою кров, створили мирне небо над нашими головами», – прокоментував Геннадій Кернес.

Це підтвердив і глава «Опозиційної платформи – За життя», назвавши святкові заходи у Харкові феноменальними, адже на урочистостях пліч-о-пліч стояли і ветерани, і чиновник всіх рівнів, і народні депутати, і звичайні громадяни.

«Нікого сюди не звозили і не привозили – це дійсно свято єднання. Я дякую і всім українцям, і Харкову, який, на моє глибоке переконання, сьогодні, 9 травня, – справжній переможець. Кернес – переможець, тому що все це можливе тільки завдяки йому», – переконаний Вадим Рабінович.

Політик також вважає, що Україні багато в чому потрібно брати приклад із Харкова і керівників міста.

«Я хочу, щоб вся Україна бачила, як Харків вшановує і шанує своїх героїв. Я хочу, щоб вона побачила, яке це місто», – заявив Вадим Рабінович, піднімаючи «наркомівські 100 грам» уже під час урочистого обіду в харківській військовій академії.

«Дорога Україно, ми разом із Геннадієм Адольфовичем, з усіма ветеранами піднімаємо свою чарку за загиблих і живих, за тих, кого немає із нами, хто захищав нашу Батьківщину, і за тих, хто захищає її сьогодні. Ми переможемо! Велична Україно, за тебе, за перемогу!», – заявив політик.

Народний депутат упевнений, що День перемоги святкують нащадки переможців, та вважає вкрай необхідним «припинити війну, суперечки, забути про розбіжності – ми повинні об'єднатися, ми повинні разом іти до перемоги!»

«Фашизм треба затаврувати – фашисти вони і є фашисти, герої – вони і є герої. І без образ, та 9 травня святкують нащадки переможців – хоче хтось того чи ні. Та ми зобов'язані встановлювати мир, ми зобов'язані слухати й чути один одного. Ми нарешті повинні зрозуміти, що 9 травня – це день спільної перемоги України. І внесок українців у це – надто великий, тому що вони гинули ні за когось, а за Україну... Я – тільки за мир, за примирення, та лише тоді, як буде розставлено усі крапки над «і». Примирення – справа хороша, але йому має передувати покаяння», – підкреслив Вадим Рабінович.

Нагадувати про велику перемогу будуть харків'янам не тільки історичні архіви, а й висаджені 9 травня дерева. «Ці дуби ростимуть по 400-500 років. Люди нового покоління приходитимуть на це місце і читатимуть, хто садив ці дерева. Я думаю, ми затвердимо традицію висаджування дерева у День Перемоги, і таким чином створимо алею на честь 9 травня», – заявив мер Харкова.

«Дерева, які ми сьогодні висадили у Харкові, і через 10 років, і через 100 нагадуватимуть про День Перемоги. 500 років дерева ростимуть і радуватимуть харків'ян», – заявив у свою чергу Вадим Рабінович, ще раз підкресливши, що Харків – вражаюче місто на чолі з чудовим мером.

«Я вражений святом. Хочу подякувати Геннадію Адольфовичу за таке масштабне і приголомшливе свято перемоги, вітаю харків'ян із Днем Перемоги – тут чудово знають, що це за свято», – заявив голова «Опозиційної платформи – За життя».

На завершення урочистих заходів мер Харкова Геннадій Кернес висловив слова вдячності народним депутатам, усім жителям України, ветеранам та тим, хто їм сьогодні допомагає.

«Хочу побажати і нашому новому президентові, щоб він приніс у країну мир. Нам потрібен мир – без миру нам дуже важко. Усі хочуть миру, коли згадують страшні роки війни, зі сльозами на очах згадують і говорять, що нам потрібен мир», – резюмував Геннадій Кернес.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ