РАБІНОВИЧ ПРОСИТЬ ГПУ, МВС І МІН'ЮСТ ПОЯСНИТИ, ЧОМУ СААКАШВІЛІ НЕ ВИДАЮТЬ ДРУЖНІЙ ГРУЗІЇ

РАБІНОВИЧ ПРОСИТЬ ГПУ, МВС І МІН'ЮСТ ПОЯСНИТИ, ЧОМУ СААКАШВІЛІ НЕ ВИДАЮТЬ ДРУЖНІЙ ГРУЗІЇ

Народний депутат, голова підкомітету Верховної Ради України з прав людини і лідер політичної партії «За життя» Вадим Рабінович направив депутатські звернення на ім'я генерального прокурора України, міністра внутрішніх справ України і міністра юстиції України.

У ньому парламентар простить Юрія Луценка, Арсена Авакова та Павла Петренка пояснити, чому українська сторона досі не видала дружній нам Грузії Міхеїла Саакашвілі.

Вадим Рабінович нагадав, що з 1996 року діє Договір між Україною і Республікою Грузія про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах. На підставі цього 2015 року до України, зокрема, до Генеральної прокуратури України, з клопотанням про видачу Міхеїла Саакавшілі звернулася Головна прокуратура Грузії, але отримала від ГПУ відмову. «Українська сторона відмовила Грузії, швидше за все, через отримання екс-президентом Грузії Міхеілом Саакашвілі українського громадянства (відповідно до Указу Президента України від 29 травня 2015 року) і він є особою, яка представляє державний інтерес для України», – наголошується у зверненні народного депутата.

Однак, нагадав Вадим Рабіинович, згідно з частиною першою статті 9 Конституції України чинні міжнародні договори є частиною національного законодавства України, і невидача громадянина України Міхеїла Саакавшілі не повинна означати, що він залишиться непокараним, оскільки кожна сторона міжнародного договору на прохання іншої сторони договору, якщо вона відмовляє у видачі, зобов'язується або почати, або перейняти відповідно до свого законодавства кримінальне переслідування щодо свого громадянина, який підозрюється у скоєнні злочину на території іншої сторони. Проте українська сторона цього досі не зробила.

У зв'язку з цим Вадим Рабінович, керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», просить генпрокурора, міністра МВС та міністра юстиції України взяти під особистий контроль вирішення цього питання; ретельно перевірити викладені у депутатському зверненні факти; вжити в найкоротші терміни заходи щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого виконання Україною взятих на себе міжнародних зобов'язань щодо екстрадиції (видачі) Міхеїла Саакашвілі Грузії або ж почати згідно з законодавством України кримінальне переслідування Міхеїла Саакашвілі за злочини, вчинені ним на території держави Грузія; забезпечити притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності, а також проінформувати народного депутата про результати розгляду поданого депутатського звернення, вжиті заходи та ухвалені рішення.

Тексти депутатського звернення публікуємо без скорочень і правок:

Депутатське звернення Вадима Рабіновича до генерального прокурора Юрія Луценка

Депутатське звернення Вадима Рабіновича до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова

Депутатське звернення Вадима Рабіновича до міністра юстиції Павла Петренка

 

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ