ГРОЙСМАН І КО ЗА РІК РОБОТИ ПОВИННІ ВІДЗВІТУВАТИ І НЕГАЙНО!

ГРОЙСМАН І КО ЗА РІК РОБОТИ ПОВИННІ ВІДЗВІТУВАТИ І НЕГАЙНО!

Народний депутат, голова парламентського підкомітету з прав людини і лідер політичної партії «За життя» Вадим Рабінович вимагає звіту Кабінету Міністрів на найближчому засіданні Верховної Ради України у вівторок, 24 травня. Про це йдеться у проекті відповідної постанови, зареєстрованій депутатом у парламенті.

Коментуючи свою ініціативу, Вадим Рабінович заявив: «Ми спостерігаємо безпрецедентний момент в історії незалежної України: уряд, порушуючи не тільки Конституцію України, а й статтю 228 Регламенту ВР (а це – закон!), не звітує за рік своєї роботи в Раді – прем'єр Гройсман просто ігнорує цю норму. Більше того, у Раді йде «робота», метою якої є не звіт Кабміну, як годиться у парламентсько-президентській республіці, а зовсім протилежне – відсутність звіту та продовження імунітету ще на рік».

«Очевидно, псевдокоаліція, яка сама не знає, скільки депутатів і хто саме у її складі, прекрасно розуміє: імунітет кабінету Гройсмана закінчився, в Раді навряд чи знайдуться голоси, щоб підтримати уряд, який просто-напросто знищує економіку країни, вганяє її у нову кабалу валютних траншів, знущається над пенсіонерами, вбиває систему охорони здоров'я... Щоб виключити ризик, йде безпрецедентний опір виконанню законів і Конституції. Вони вже про все домовилися», – констатував парламентарій.

На думку Вадима Рабіновича, «уряд, який не звітує перед парламентом, не може вважатися законним, оскільки порушує ці самі закони».

Текст проекту, поданого Вадимом Рабіновичем, публікуємо без скорочень і правок:

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 93 Конституції України в порядку законодавчої ініціативи вноситься на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України «Про заслуховування звіту Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми Кабінету Міністрів України у 2016 році».

Доповідати зазначений проект на пленарному засіданні Верховної Ради України буду особисто.

Додаток:

1) проект Постанови Верховної Ради України на 1 арк.;

2) пояснювальна записка до законопроекту на 3 арк.;

3) електронні копії зазначених документів.

Народний депутат України               В.З. Рабінович

* * *

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Постанови Верховної Ради України

«Про заслуховування звіту Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання

Програми Кабінету Міністрів України у 2016 році»

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Згідно зі статтею 113 Конституції України Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади. Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом України і Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених цією Конституцією. Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується цією Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України.

Відповідно до статті 97 Конституції України Кабінет Міністрів України відповідно до закону подає до Верховної Ради України звіт про виконання Державного бюджету України. Поданий звіт має бути оприлюднений.

Стаття 228 Регламенту Верховної Ради України встановлює, порядок розгляду Верховною Радою звітів і доповідей Кабінету Міністрів України.

* згідно з частинами першою, третьою - сьомою цієї статті Верховна Рада один раз на рік розглядає звіт Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання схваленої нею Програми діяльності Кабінету Міністрів України. Звіт про хід і результати виконання Програми діяльності подається Кабінетом Міністрів України у 45-денний строк після закінчення календарного року. Щорічний звіт Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України не пізніш як за 15 днів, а позачерговий звіт - не пізніш як за три дні до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради передається комітетам, а також надається народним депутатам. Звіт Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України на пленарному засіданні Верховної Ради доповідає Прем'єр-міністр України, а в разі його відсутності - Перший віце-прем'єр-міністр України. Після заслуховування звіту Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та співдоповідей комітетів проводиться обговорення звіту. За підсумками обговорення звіту Кабінету Міністрів України Верховна Рада приймає відповідну постанову. У разі якщо діяльність Кабінету Міністрів України визнана незадовільною, Верховна Рада за умови додержання вимог статті 87 Конституції України може прийняти резолюцію недовіри Кабінету Міністрів України без додаткового включення цього питання до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради.

Програма діяльності Кабінету Міністрів України була схвалена Верховною Радою України 14 квітня 2016 року.

Ще 14 лютого 2017 року Прем’єр-міністр України В. Гройсман презентував Звіт про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2016 році.

«Наше завдання у 2016 році полягало у тому, щоб забезпечити економічну стабілізацію, економічне зростання. Ми будемо говорити про цифри, за цими цифрами стоять безпосередньо люди. І наше завдання, коли ми працюємо над підвищенням економічного зростання, ми маємо за рахунок працюючої економіки сформувати ресурси державного бюджету і направити ці кошти на підвищення якості життя українських громадян. Це головне завдання нашого Уряду. Усі наші кроки ми робимо, виходячи з цієї мети - економічне зростання і вищі соціальні стандарти. Уряду вдалося зупинити поглиблення кризи, забезпечити макроекономічну стабільність. 2016 рік став роком початку економічного зростання. Уряду вдалось зупинити поглиблення кризи, забезпечити макроекономічну стабільність", - підкреслив В. Гройсман.

Проте чомусь про свої «успіхи» В. Гройсман не хоче доповісти Верховній Раді України відповідно до Конституції України та Регламенту Верховної Ради України.

І це відбувається, незважаючи на те, що народні депутати неодноразово публічно, в тому числі, і з трибуни Верховної Ради України, ставили питання про необхідність заслуховування звіту Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми Кабінету Міністрів України у 2016 році. Проте такі законні вимоги народних депутатів України були проігноровані Урядом і керівництвом Верховної Ради України.

Разом з тим, зміст статей 75, 76, 82, 84 Конституції України дає підстави для висновку, що інформування окремих народних депутатів не слід ототожнювати з інформуванням Верховної Ради України як органу державної влади.

Таким чином, з метою належної реалізації цих наданих Конституцією України повноважень Верховної Ради України щодо заслуховування звіту Кабінету Міністрів України, Верховна Рада України має отримати докладну інформацію від Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми Кабінету Міністрів України у 2016 році .

Виходячи з викладеного, вноситься цей проект постанови, яким пропонується заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України 24 травня 2017 року звіт Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми Кабінету Міністрів України у 2016 році.

2. Цілі і завдання проекту

Основною метою прийняття Постанови є заслуховування Верховною Радою України 24 травня 2017 року звіту Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми Кабінету Міністрів України у 2016 році.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Постанова передбачає заслуховування Верховною Радою України 24 травня 2017 року звіту Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми Кабінету Міністрів України у 2016 році.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Регламент Верховної Ради України.

Прийняття проекту Постанови не потребуватиме внесення змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цієї постанови не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту

Прийняття проекту Постанови Верховної Ради України забезпечить можливість звітувати Кабінету Міністрів України перед Верховною Радою України 24 травня 2017 року звіту про хід і результати виконання Програми Кабінету Міністрів України у 2016 році.

Народний депутат України              В.З. Рабінович

* * *

Проект

вноситься

народним депутатом України

В.З. Рабіновичем

П О С Т А Н О В А

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про заслуховування звіту Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання

Програми Кабінету Міністрів України у 2016 році

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

1. Заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України 24 травня 2017 року звіт Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми Кабінету Міністрів України у 2016 році.

2. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України              А. ПАРУБІЙ

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ