РАБІНОВИЧ ВИМАГАЄ ВІД СИЛОВИКІВ РОЗІБРАТИСЯ ІЗ НАПАДАМИ НА ЖУРНАЛІСТІВ У КИЄВІ

РАБІНОВИЧ ВИМАГАЄ ВІД СИЛОВИКІВ РОЗІБРАТИСЯ ІЗ НАПАДАМИ НА ЖУРНАЛІСТІВ У КИЄВІ

Народний депутат, голова підкомітету Верховної Ради України з прав людини Вадим Рабінович направив депутатське звернення на ім'я генерального прокурора України Віктора Шокіна (з копією на ім'я міністра МВС Арсена Авакова) у зв'язку з утиском свободи слова та нападом на ТБ «17-й канал».

Так, політик звертає особливу увагу на інцидент, який стався із журналістами ввечері 20 лютого на Майдані Незалежності у Києві: прямо під час ефіру група людей напала на журналістів медіа-ресурсу «17-й канал». Зіткнення супроводжувалися образами та бійкою, потім невідомі заштовхали журналіста до автомобілю і поїхали, пізніше відпустивши його неподалік від місця пригоди. Крім того, тієї ж ночі 20 лютого невідомі здійснили напад на офіс «17-го каналу» у Києві, серйозно пошкодивши приміщення, майно, а також викравши зі студії техніку.

Вадим Рабінович звертає особливу увагу генпрокурора на цей інцидент з точки зору утиски свободи слова в Україні і неприпустимість подібних дій щодо журналістів під час виконання ними своїх обов'язків.

Народний депутат просить генпрокурора та міністра МВС взяти під особливий контроль розслідування цієї резонансної справи, інформувати його як голову підкомітету Верховної Ради України з прав людини. Керуючись ст. 16, 17 Закону України «Про статус народного депутата України», Вадим Рабінович просить інформувати його в означений законодавством термін про результати розгляду депутатського звернення по суті викладеного.

Текст депутатського звернення публікуємо без скорочень і правок:

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ