У ГРИЦЕНКА, РАБІНОВИЧА ТА ЛЯШКА НАЙБІЛЬШІ ШАНСИ ЗБІЛЬШИТИ КІЛЬКІСТЬ ВИБОРЦІВ

У ГРИЦЕНКА, РАБІНОВИЧА ТА ЛЯШКА НАЙБІЛЬШІ ШАНСИ ЗБІЛЬШИТИ КІЛЬКІСТЬ ВИБОРЦІВ

Відповідно до соцопитування шість партій проходять до Верховної Ради

Згідно з опитуванням, проведеним на початку серпня 2018 року, якщо парламентські вибори в Україні відбудуться «в неділю», в український парламент пройдуть шість партій. Про це свідчить опитування Міжнародного дослідницького центру BURI (Бельгійсько-Український науково-дослідний інститут).

Так, найбільша підтримка українських виборців, згідно з результатами соцопитування, буде надана партії «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко (11,2%), «Громадянській позиції» Анатолія Гриценка (9,3%), партії «Опозиційний блок» (лідер Юрій Бойко) (7,6%), партії «За життя» Вадима Рабіновича (6,9%), партії «БПП-Солідарність» чинного президента України Петра Порошенка (6,5%) і Радикальної партії на чолі з Олегом Ляшком (6 , 1%).

Опитування щодо політичних уподобань в Східній Україні (Харківська область і райони Донецької і Луганської областей, підконтрольні Україні) показали, що найбільш популярними політиками тут є Вадим Рабінович і Юрій Бойко. Якщо президентські вибори відбудуться «в неділю», то відповідно за них проголосують 15,2% і 12,6%. За ними йдуть Юлія Тимошенко (9,2%), Петро Порошенко (8,3%) і Анатолій Гриценко (4,5%). Опитування включало прізвища політиків, які, швидше за все, будуть брати участь у виборах.

Всупереч попереднім результатам, отриманим навесні, 5-відсотковий бар'єр, необхідний для проходження до Верховної Ради, не долають деякі партії, наприклад «Самопоміч» (3,6%).

37% опитаних українців однозначно готові голосувати на президентських виборах, хоча вони і не могли назвати кандидата, якого підтримали б.

Тим часом аналіз так званого антірейтінгового питання «Назвіть політичну партію, за яку ви ніколи не проголосуєте?» (Таблиця 3), дає підстави говорити, що з цих 37% голоси будуть відходити до тих політичних сил, які найменше дратують електорат і мають відносно низький рейтинг антипатій людей. Зокрема, це партії «За життя» на чолі з Вадимом Рабіновичем (антирейтинг 35%), «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка (антирейтинг 34%) і Радикальна партія Олега Ляшка (антирейтинг 59%). Мінімальне підживлення з числа тих, хто поки не визначився, мали б відповідно «Опоблок» Юрія Бойка (антирейтинг 79%), БПП (антирейтинг 71%) і «Батьківщина» Юлії Тимошенко (антирейтинг 66%).

Результати опитування були представлені Міжнародним дослідницьким центром BURI. Дослідження проводилося 25-31 липня 2018 року. Загальна кількість респондентів становить 2048 осіб (репрезентативна вибірка). Метод опитування - прямі інтерв'ю. Похибка становить не більше 2,3%.

За матеріалами: EUtoday

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ