У ЗАПОРІЖЖІ ЗА ПІДТРИМКИ «ЗА ЖИТТЯ» ВІДКРИЛИ ПАМ'ЯТНИК ОЛІМПІЙСЬКОМУ ЧЕМПІОНУ

У ЗАПОРІЖЖІ ЗА ПІДТРИМКИ «ЗА ЖИТТЯ» ВІДКРИЛИ ПАМ'ЯТНИК ОЛІМПІЙСЬКОМУ ЧЕМПІОНУ

З ініціативи члена політичної партії «За життя», відомого запорізького громадського діяча, голови міської федерації греко-римської боротьби Валерія Смирнова в Запоріжжі відкрили пам'ятник першому запорізькому олімпійському чемпіонові з греко-римської боротьби Якову Пункіну, який завоював золото в 1952 році на літніх Олімпійських іграх в Гельсінкі .

Меценатами проекту виступили відомі і шановні запорожці - Сергій Супрунюк, Еріх Барц, Андрій Курганський, а також глава Всеукраїнського благодійного фонду «Солідарність» Олександр Петровський, за підтримки якого, нагадаємо, зовсім нещодавно побачила світ книга Валерія Смирнова «Яків Пункін. Життя в боротьбі».

На відкритті були присутні представники міської та обласної влади, спортивної громадськості та автор пам'ятника, харківський скульптор Ельданіз Гурбанов.

«Коли я познайомився з історією Пункіна, я зрозумів, що основне в його образі це скромність, - сказав автор скульптурної композиції. - На фотографіях, які я вивчав, він стояв в скромній стійці. Коли спілкувався з людьми, які знали його він був дуже простою і скромною людиною. Тому я вирішив зробити його в стійці, в якій він любив завжди стояти, але з піднятою рукою, як після перемоги на Олімпіаді».

Скульптура виготовлена ​​з бронзи, підставки під неї - з токівського граніту. Загальна вага - близько півтори тони, а висота - 2,9 метра.

«Традиціям, закладеним на нашій землі Яковим Пункіним, заздрять спортсмени з інших областей та інших країн, - зазначив на відкритті Валерій Смирнов. - Я вдячний тим людям, які допомагали мені писати книгу про нього, тим, хто підтримував мене. Я знав, що це - добра справа. Книга потрібна тим, хто сьогодні представляє велику армію справжніх патріотів Запорізького краю та України. Останні сторінки моєї книги закінчуються вельми сумно… Яків Григорович Пункін, який прожив яскраве, дивовижне життя, пішов з життя забутою, хворою людиною. Але зараз я готовий переписати останні сторінки своєї книги, тому що ми знаємо, що людина жива, поки жива про нього пам'ять. А вдячна пам'ять наших сердець дозволяє сказати, що Яків Григорович Пункін живий!»

 

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ