ЗАХІДНІ СОЦІОЛОГИ: В РАДУ ПРОХОДЯТЬ ПОЛІТСИЛИ ЗЕЛЕНСЬКОГО, РАБІНОВИЧА, ТИМОШЕНКО І ПОРОШЕНКА

ЗАХІДНІ СОЦІОЛОГИ: В РАДУ ПРОХОДЯТЬ ПОЛІТСИЛИ ЗЕЛЕНСЬКОГО, РАБІНОВИЧА, ТИМОШЕНКО І ПОРОШЕНКА

Рішення Президента України Володимира Зеленського достроково розпустити Верховну Раду України восьмого скликання не стало несподіванкою. І зараз головне питання, коли вони пройдуть - 14 липень, 21 липня або в інший день.

І поки політики, політологи і експерти на різних ток-шоу обговорюють можливу дату проведення дострокових виборів, соціології інформують громадськість, які партії мають шанс сформувати Верховну Раду України дев'ятого скликання.

Зокрема, міжнародний дослідницький центр BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) опублікував нові результати соціологічного дослідження, яке проводилося в період з 13 по 17 травня 2019 року.

Так, якби вибори до Верховної Ради України відбулися найближчої неділі, то п'ятивідсотковий поріг подолали б і пройшли в парламент чотири політичні сили: партія «Слуга народу» Володимира Зеленського (34,7%), «Опозиційна платформа - За життя» Вадима Рабіновича, Юрія Бойка і Віктора Медведчука (15,1%), ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко (9,5%) і «Блок Петра Порошенка «Солідарність»» (8,9%).

Не долають існуючий сьогодні п'ятивідсотковий поріг такі політичні сили: Радикальна партія Олега Ляшка (4,9%), «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова (4,6%), «Сила і Честь» Ігоря Смешка (3,9%) , ВО «Свобода» Олега Тягнибока (2,3%), «Опозиційний блок - Партія миру і розвитку» Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Вадима Новинського (2,0%) та інші.

Відзначимо, що вперше в дослідженні оцінювалися шанси декількох нових партій - партії «Голос» Святослава Вакарчука, Громадської платформи Надії Савченко і «Української стратегії успіху» Володимира Гройсмана.

Відзначається, що три лідируючі партії («Слуга народу», «Опозиційна платформа - За життя» та «Батьківщина») зберегли свої позиції в порівнянні з попереднім дослідженням. У той же час спостерігається просідання рейтингу «Блоку Петра Порошенка «Солідарність»» і зберігається розрив між партіями «Опозиційна платформа - За життя» та «Опозиційний блок - Партія миру і розвитку».

Скорочення ж електоральної підтримки партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»» (з 13,2% до 8,9% в порівнянні з попереднім дослідженням) може багато в чому пояснюватися рішенням Святослава Вакарчука про запуск власного політичного проекту. На думку соціологів, обидва проекти змушені ділити електоральну базу, що утруднить їх просування в авангард парламентського життя.

Дане дослідження підтверджує висновки українських соціологів про те, що такі партії як Радикальна партія Олега Ляшка, «Громадянська позиція» і «Сила і Честь» стоять на порозі потрапляння в наступний склад Верховної Ради України. З огляду на ймовірну похибку вибірки (2,2%), їх шанси на роботу в парламенті залишаються цілком реалістичними.

Відзначимо, що соціологічне дослідження проводив Міжнародний дослідницький центр BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) в період з 13 по 17 травня 2019 року методом комбінованого інтерв'ю. Загальна кількість респондентів склала 2010 осіб (репрезентативна вибірка). Метод опитування - комбіноване інтерв'ю. Похибка становить 2,2%.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ