ЗЕЛЕНСЬКИЙ МАЄ ПОЧИНАТИ З ТИХ ЗАКОНІВ, ЯКІ ВИТЯГНУТЬ УКРАЇНЦІВ ЗІ ЗЛИДНІВ

ЗЕЛЕНСЬКИЙ МАЄ ПОЧИНАТИ З ТИХ ЗАКОНІВ, ЯКІ ВИТЯГНУТЬ УКРАЇНЦІВ ЗІ ЗЛИДНІВ

Нова влада передусім має прийняти закони і вжити всіх необхідних заходів, які будуть спрямовані на покращення життя громадян, а не продовжувати йти по шляху старої влади на чолі із Петром Порошенком, дедалі більше перетворюючи державу на фіскала.

Так народний депутат України та голова політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Вадим Рабінович прокоментував пропозицію одного з радників новообраного президента Володимира Зеленського Данила Гетьманцева звільнити від зобов’язання декларувати доходи пенсіонерів, бюджетників та інших громадян, які отримують доходи виключно від держави. Нагадаємо, раніше у команді Зеленського заявляли про необхідність запровадження в Україні загальнообов'язкового електронного декларування усіма громадянами.

«Так хочеться бути оптимістом, але не виходить. Шановна команда новообраного президента на хвилі передвиборчих перегонів обіцяла провести амністію капіталів для бізнесу, олігархів та всіх інших. Це все добре, але хочу звернути її увагу на важливий момент: у країнах, які впровадили систему, про яку говорить команда Зеленського, все відбувається наступним чином: людина отримує на руки всі гроші, з яких потім сама ж виплачує всі податки – іншої системи не існує», – розповів Вадим Рабінович.

Проте така система не спрацює у нас, і це довела ситуація із монетизацією субсидій. «Якщо нашим громадянам видати на руки всі гроші, то навряд чи держава щось отримає назад», – переконаний політик.

Народний депутат нагадав, що бюджет в Україні формується двічі на місяць – для виплати авансу і зарплати. «І, якщо всі гроші видати людям, це відразу ж розбалансує бюджет. Якщо ж піти на автоматичне вирахування, то вже нова влада знову залізе до кишень українців. Отже, на мою думку, час приймати закони і вживати різних заходів, які будуть спрямовуватися на покращення життя наших громадян, а не вигадувати механізми, які апріорі не зможуть в Україні працювати», – заявив глава «Опозиційної платформи – За життя».

До того ж, Вадиму Рабіновичу цікаво, чи серйозно команда нового Президента вважає, що люди у селах, сидячи вдома, зможуть заповнювати електронні декларації.

«Невже ви вважаєте, що в будь-якому селі бабуся чи дідусь зможуть так просто прийти й отримати електронний ключ для загального електронного декларування? Якщо ви не жартуєте, а серйозно у це вірите, то хтось із нас точно «з глузду з'їхав» ! Напевно, ви літаєте у космосі», – зіронізував політик.

Ще одним фактором, який робить впровадження запропонованої радниками Зеленського системи неможливою, є зарплати в конвертах, які отримують переважна більшість українців.

«Не так і багато людей в Україні отримують так звані «білі зарплати» – близько 8 мільйонів із 26 мільйонів працюючих. Виходить, ви хочете, аби перевіряючі ходили і вибивали з людей гроші тільки тому, що у когось квартира більша або машина краща?!» – поцікавився Вадим Рабінович, підкресливши, що починати реформи, звісно, потрібно, але не з цього.

«Це не те, з чого варто починати новому президенту та його команді. Мені здається, перш ніж запроваджувати загальне декларування доходів, громадянам потрібно пояснити, чому це вигідно і їм, і державі. Поки ж такі пропозиції виглядають, м’яко кажучи, дивно», – заявив народний депутат.

«У будь-якому випадку робити щось потрібно. Але тут представникам нової влади я пораджу прислухатися до принципів, які давно намагаюся декларувати і впроваджувати: будь-який закон у нашій бідній країні має покращувати добробут громадян. Є два типи економіки – одна забирає у людей, а друга підвищує їхню купівельну спроможність. Ви ж поки йдете шляхом Порошенка – сьогодні держава стає дедалі більшим фіскалом. Тому потрібно терміново зійти з цього шляху – ви допоможіть людям стати багатшими, і тоді люди у вас повірять і піднімуть на вершини», – резюмував Вадим Рабінович.

 

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ